Vivienne - 2007-09-16 12:25:11

Michał Chrystian Wiśniewski urodził się 9 września 1972 roku w Łodzi jako syn Grażyny i Andrzeja Wiśniewskich. Liczne awantury rodzinne oraz alkoholizm rodziców doprowadzają do tego, że Michał trafia pod opiekę babci. Po jej śmierci zostaje zaadoptowany przez ciotkę - siostrę swego nieżyjącego już ojca - i sprowadzony do Niemiec. Tam zdaje maturę i po licznych konfliktach z przybraną matką wraca do kraju.

Osiemnastoletni Michał zamieszkuje w Łodzi i rozpoczyna pracę w hurtowni cebuli. Nie jest to jednak zajęcie dla niego. Pełen pomysłów chłopak postanawia wprowadzić na polski rynek plastikowe karty rabatowe, bardzo popularne wówczas w Niemczech. Pomysł okazuje się jednak chybiony. Mówiący biegle po niemiecku Michał zaczyna dorabiać na tłumaczeniu filmów. Niedługo potem razem z Markiem Galewskim - nabywcą jednej z kart rabatowych - otwiera biuro tłumaczeń. Kiedy okazuje się, że może ono przynieść zyski dopiero za kilka lat wspólnicy postanawiają otworzyć biuro pośrednictwa pracy by po niedługim czasie powrócić do produkcji kart. Spółka Wiśniewski - Galewski nawiązuje współpracę z Instytutem Papierów Wartościowych w Monachium i wprowadza karty dla Orbisu i Polskich Linii Lotniczych. Michał staje się młodym biznesmenem. Jednak po pewnym czasie przestaje go to kręcić i cały interes zostawia Galewskiemu. W tym momencie rozpoczyna się jego przygoda z muzyką...

Z okazji swoich dwudziestych urodzin postanawia wystawić musical. Ponieważ potrzebuje kogoś, kto napisałby muzykę zgłasza się do Pawła Marciniaka z zespołu Varius Manx, który ma mu pomóc w realizacji pomysłów. Z braku czasu muzyk poleca mu Jacka Łągwę. Do sfinalizowania pomysłu brakuje jedynie osoby, która zaśpiewałaby żeńskie partie wokalne. Najlepszą kopalnią talentów okazuje się klub karaoke założony przez Michała i Jacka w Łodzi. Właśnie tam poznają Magdę Pokorę, studentkę socjologii, przyszłą żonę Michała. W 1996 roku zakładają formację Ich Troje i wydają debiutancką płytę "Intro". Jest to początek pasma sukcesów odnoszonych przez 8 lat istnienia zespołu na polskim rynku muzycznym.

W międzyczasie zakłada swój drugi zespół SPOOKO, z którym wydaje krążek "SPOOKO to tylko płyta (kaseta)". Jego pojawienie się na rynku przechodzi jednak bez echa a single grane są jedynie przez lokalne stacje radiowe.

Natomiast zespół Ich Troje zyskuje coraz większą popularność. Jej wynikiem są liczne nagrody jakie otrzymuje grupa jak i sam Michał: 09.06.2001 - nagroda publiczności na Festiwalu w Opolu za utwór "Powiedz", 21.07.2001 - nagroda publiczności oraz Grand Prix na Festiwalu Krajów Nadbałtyckich w Karlshamn, 01.04.2002 - Mikrofony POPCORNU 2001 - 3 statuetki w kategoriach: zespół roku, piosenka roku i wokalista roku.

Po rozstaniu z Magdą, 11 lutego 2002 roku bierze ślub cywilny z Martą "Mandaryną" Mandrykiewicz, tancerką przez wiele lat współpracującą z zespołem Ich Troje, a w czerwcu rodzi im się pierworodny syn Xavery Michał.

27 lutego 2002 roku w warszawskim mieszkaniu Michała Wiśniewskiego rozpoczynają się prace nad filmem biograficznym "Gwiazdor". Jest on odpowiedzią Michała na ataki dziennikarzy kierowane w jego stronę oraz próbą rozprawienia się z przeszłością. Film trafia na ekrany kin 27 września wzbudzając duże kontrowersje.

Podczas XXXIX Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu Ich Troje zdobywa aż cztery SUPERJEDYNKI w kategoriach: najlepszy zespół, przebój roku ("Powiedz"), najlepsza płyta popowa ("AD.4") oraz wydarzenie roku (sukces zespołu Ich Troje).

6 października 2002 roku Michał otrzymuje nagrodę podczas XI Festiwalu Videoclipów YACH FILM 2002 za najlepszą kreację aktorską w teledysku "Tango straconych".

25 stycznia w studiu S1 Telewizji Polskiej odbywa się pierwszy Polski Finał Konkursu Eurowizji. Telewidzowie w systemie Audiotele decydują o tym, że na Łotwie nasz kraj będzie reprezentował zespół Ich Troje z piosenką "Keine Grenzen".

12 lutego 2003 w warszawskim Teatrze Studio odbywa się konferencja prasowa przed emisją Reality Show "Jestem Jaki Jestem" z udziałem rodziny Wiśniewskich. 22 lutego na antenie TVN emitowany jest odcinek pilotażowy. Przez 3 miesiące Michał zamieszkuje w willi naszpikowanej kamerami w podwarszawskim Józefowie. Jego życie 24 godziny na dobę śledzi ekipa realizacyjna. W każdą niedzielę spotyka się z fanami podczas programów na żywo. W programie możemy również zobaczyć zmagania w niemieckich preselekcjach konkursu Eurowizji, które odbyły się 7 marca w Kiel. Zespół Troje piosenką "Liebe macht Spaβ" zajmuje w nich 5 miejsce.

25 maja w Rydze odbywa się finał Konkursu Eurowizji, w którym nasi reprezentanci zajmują 7 miejsce!

Tydzień później podczas opolskiego Festiwalu zespół odbiera kolejną SUPERJEDYNKĘ za "płytę pop".

Kolejne miesiące upływają Michałowi w trasie koncertowej i na przygotowywaniu się do zdania egzaminów na pilota. Po serii trudnych testów zdobywa licencję.

21 sierpnia na świat przychodzi jego upragniona córka - Fabienne Marta.

Zimą Michał spełnia swoje kolejne marzenie, w lodowej krainie na dalekiej północy, 10 grudnia razem z Martą przypieczętowują swój związek w sakramencie małżeństwa, którego udziela im przyjaciel ks. Arkadiusz Nowak. Ochrzczone zostają również ich dzieci. 19 grudnia w kioskach pojawia się specjalne wydanie gazety FAKT z fotoreportażem z tego wydarzenia oraz z drugą solową płytą Michała "SPOOKO Panie Wiśniewski".

3 marca 2004 roku na konferencji prasowej w Hotelu Europejskim Michał ogłasza decyzję o rozwiązaniu zespołu Ich Troje, w czerwcu na rynku pojawia się ostatnia płyta a zespół wyrusza na pożegnalną trasę koncertową.

Trzy dni później na antenie TVN pojawia się druga edycja programu "Jestem Jaki Jestem" jednak ma ona inną konwencję niż poprzednia. Program emitowany jest raz w tygodniu. W każdą sobotę Michał zaprasza gości do studia telewizyjnego, z którymi rozmawia na nurtujące go tematy. Finał programu odbywa się 12 czerwca w podzielonogórskim Przylepie.

Na początku października Michał rozpoczął zdjęcia na planie filmu "Lawstorant", w którym zagrał jedną z głównych ról. Premiera przewidziana jest na wiosnę 2005 roku.

W życiu Michała rozpoczyna się nowy etap. 12 grudnia zespół Ich Troje gra ostatni koncert natomiast 18-go w programie BAR swój debiut ma nowa formacja - Red Head w skład której oprócz znanego wszystkim frontmana wchodzą cztery dziewczyny grające w lubelskim zespole MATKA.

Któż jednak nie popełnia błędów? To przecież takie ludzkie... Błąd popełnił i Michał rozwiązując Ich Troje. Potrafił się jednak do tego przyznać i ku uciesze rzeszy fanów reaktywował zespół. Od sierpnia 2005 roku możemy ponownie usłyszeć Michała, Anię i Jacka śpiewających razem na jednej scenie.

Sukces trasy koncertowej 2005 przesłoniły jednak chmury, które pojawiły się nad prywatną sferą życia Michała. W świetle reflektorów i na łamach prasy, dzień po dniu rozpadało się - jak ujmowały to media - "najbarwniejsze małżeństwo polskiego show biznesu". Miłość Michała i Marty Wiśniewskich nie przetrwała próby czasu.

Obecnie Michał związany jest z wokalistką zespołu Ich Troje - Anią Świątczak, z którą 29 lipca 2006 roku wziął ślub. 17go września urodziła im się córka - Etiennette Anna.

Na początku 2006 roku Michał podpisał kontrakt z siecią telefonii komórkowej Sami Swoi, na potrzeby kampanii reklamowej zmienił swój dotychczasowy ognisto-czerwony kolor włosów, na zieleń. Współpraca ta zaowocowała wsparciem Samych Swoich podczas Konkursu Piosenki Eurowizji oraz jubileuszową trasą koncertową "Sami Swoi plus One Dwie".

Michał postanowił powrócić do źródeł - zainwestował w warszawski klub Extravaganza, którego teraz jest współwłaścicielem. Wprowadza zmiany, eksperymentuje ... ponownie, jak niegdyś w łódzkim Wall Street - prowadzi wieczorki Karaoke.

Po zakończeniu współpracy z telefonią komórkową na Michała głowie przez krótki czas mogliśmy podziwiać Hot Pink, który jednak ustąpił miejsca "naturalnej" czerwieni :-). Podobnie jak rok wcześniej tak i na początku 2007 roku zespół wyruszył na trasę koncertową za Ocean by zagrać dla Polonii. Pod koniec trasy, 10 marca 2007, w kolorowym i bajecznym Las Vegas, Michał i Ania wzięli ślub kościelny w obrządku protestanckim; podczas tej trasy dowiedzieli się również, że po raz kolejny zostaną rodzicami.

W połowie marca do kraju Michał wrócił w barwach pomarańczowo - granatowych, to flagowe kolory sieci ze sprzętem RTV/AGD Avans, z którą podpisał kontrakt reklamowy i która będzie sponsorem letniej trasy koncertowej Ich Troje.


poch.www.ichtroje.pl

czy na bazarku mozna kupic rekawiczki skorzane gauri khan 2013 nie jest matkom abrama khana narzędzia vorel agresja w małżeństwie gumka do mazania jaka do czego